ODSTRAŇOVANIE CIEVOK
A CIEVNYCH NÁDOROV

Rozšírené cievky na tvári, sú vrodené - dedičné, ale môžu vzniknúť aj pri poškodení kože napr. teplom, slnkom, mrazom, dlhodobým používaním hormonálnych prípravkov a podobne.

MOŽNÉ MIESTA OŠETRENIA


PRIEBEH OŠETRENIA


Po vyčistení pokožky a dezinfekcii laserujeme postihnutú oblasť. Chladiaca jednotka na laserovej hlavici zabezpečuje výrazne menšiu bolestivosť zákroku. Na záver oblasť ošetríme hydratačným a reparačným krémom, prípadne aplikujeme krém s fotoprotekciou SPF 50+. Efekt je viditeľný už bezprostredne po zákroku.
Laserový lúč reaguje na krvné farbivo v cievach, pričom dochádza k uzatvoreniu ciev bez poškodenia okolitej kože. Na záver kožu opäť vydenzifikujeme.

PROCEDURA

20 - 120 min.

HOJENIE

5 - 7 dní

OPAKOVANIE

4 - 6 týždňov

DIÓDOVÝ LASER MEDART 435


Diódový laser MedART 435 patrí do špičky kvality v odstraňovaní cievok všetkých farieb a cievnych nádorov. Je to najmodernejší a najefektívnejší spôsob. Vyžaruje neviditeľné laserové žiarenie 810 nm. Lúč cielene reaguje na krvné farbivo hemoglobín, pričom dochádza k uzatvoreniu ciev v koži všetkých farieb, ciev v cievnych nádoroch bez poškodenia okolitej kože.

DOPORUČENIE PO OŠETRENÍ


Po zákroku by sa pacient nemal pohybovať v prašnom, špinavom a vlhkom prostredí. 6-8 týždňov by sa nemala vystavovať slnku ošetrovaná oblasť. Vhodné je používať krémy SPF 50+ a opakovať aplikáciu každé 2 hodiny.

CENNÍK PROCEDÚRY


MIESTO OŠETRENIA CENA
Červené cievky na tvári 20 € až 100 €
Červené cievky na krku 20 € až 100 €
Červené cievky na hrudníku 20 € až 100 €
Modré cievky na nohách 60 € až 200 €
Modré cievky na nohách 60 € až 200 €
Pavučinkovité cievky po tele 60 € až 200 €
Cievne nádorčeky a nádory 20 € až 200 €

ČASTÉ OTÁZKY


Áno , mierna bolestivosť počas laserovania je , ale používaním chladiacej jednotky a prípadne anestetického krému je bolestivosť oproti iným laserom minimálna.

Ochorenie ako varixy na dolných končatinách je problémom dedičným ale závisí od spôsobu života a zamestnania – hlavne dlhodobé státie a sedenie v práci. Tiež je dôležité zistiť mieru postihnutia hĺbkového a povrchového žilového systému Pacienta odosielame na sonografické vyšetrenie ciev. Ak ide o výraznejšie postihnutie je dôležité liečiť toto v spolupráci aj s cievnym chirurgom. A vtedy je zákrok trvalý. Inak povrchové cievky na nohách modré a červené odstránime v jednom prípade v dvoch sedeniach.

Nie, po zákroku nie je potrebné nosiť kompresívne pančuchy.

Po laserovaní môžu ojedinele vzniknúť drobné povrchové ranky, ktoré sa vyhoja do 10 dní.

CHCEM SA OBJEDNAŤ