CHEMICKÝ PEELING

Vyhladzuje jemné vrásky, prejasňuje pokožku, odstraňuje hyperpigmentácie, zvýšenú mazotvorbu, rozšírené póry a drobné jazvičky.

MOŽNÉ MIESTA OŠETRENIA


PRIEBEH OŠETRENIA


Roztok kyseliny TCA 50% aplikujeme na vyčistenú pokožku špeciálnymi vatovými tyčinkami a necháme niekoľko minút pôsobiť. Na záver priamo na koži neutralizujeme neutralizačným krémom. Zákrok sa robí výlučne v neslnečnom období a opakuje sa v odstupe 2 týždňov 4 krát. Po zákroku aplikovať na ošetrenú oblasť fotoprotektívne krémy SPF 50 + a opakovať aplikáciu každé 2 hodiny.

Dĺžka trvania

20 -30 min

Hojenie

4 - 6 dní

Celkové opakovanie

po 9 až 12 mesiacoch 4 aplikácie po 2 týždňoch

Kyselina trichlóroctová (TCA) 50%


Kyselina trichlóroctová (TCA) v závislosti od svojej koncentrácie a počtu aplikovaných vrstiev spôsobuje odlúčenie kožného povrchu v podobe povrchového až stredne hlbokého peelingu. Nasledujúce dni postupne dochádza k “zlupovaciemu” efektu, pričom najintenzívnejšie olupovanie nastáva na tretí deň po zákroku. Chemický peeling s TCA sa používa na riešenie problémov s akné a mastnej pleti. Redukuje zväčšené póry, jazvičky po akné, vyhladzuje jemné vrásky, omladzuje starnúcu pokožku alebo pokožku zničenú slnečným žiarením, odstraňuje hyperpigmentácie. Oproti chemickému peelingu AHA kyselinami je peeling s TCA intenzívnejší a hlbší, čo zaručuje aj lepší terapeutický výsledok, podmienený intenzívnejším hojením. Ošetrenie sa vykonáva v jesenných alebo zimných mesiacoch.

NEODPORÚČÁME V PRÍPADE


  • Užívanie liekov ako antibiotiká, retinoidy
  • počas gravidity
  • počas kojenia
  • v prípade vírusových ochorení: herpes, bradavice, infekty v mieste aplikácie
  • pacientom s celkovým infekčným ochorením (viróza, hnačky ...), s infekčným ochorením na koži (herpes, mokvajúce rany a ekzémy ...)

CENNÍK PROCEDÚRY


MIESTO OŠETRENIA CENA
Tvár 1 sedenie - 50 €
Krk 1 sedenie - 50 €
Dekolt 1 sedenie - 50 €
Chrbát 1 sedenie - 50 €
Chrbty rúk 1 sedenie - 50 €

ČASTÉ OTÁZKY


Na tvári po ošetrení je mierne začervenanie, ktoré vymizne do 1 – 2 hodín po aplikácií a postupne v priebehu nasledujúcich dní nastáva olupovanie pokožky. Najintenzívnejšie je tretí deň a môže trvať aj 5 dní.

Nie, zákrok sa robí v neslnečnom období ( jeseň, zima ) a po zákroku je odporúčaná fotoprotekcia SPF 50 +.

MÁTE OTÁZKU?
NEVAHÁJTE NÁS KONTAKTOVAŤ,
RADI VÁM PORADÍME


KONTAKTOVAŤ