BOTULOTOXÍN - odstránenie nadmerného potenia

Botulotoxín zabráni prenosu vzruchu na potné žľazy a tie prestanú na ošetrenom mieste produkovať pot. Dĺžka účinku je takmer 12 mesiacov.

MOŽNÉ MIESTA OŠETRENIA


PRIEBEH OŠETRENIA


Aplikuje sa jemnou injekčnou ihlou do kože v liečenej oblasti (podpazušie, dlane rúk, chodidlá, tvár). V podpazuší zvyčajne nie je nutné znecitlivenie, na dlaniach a plôškach nôh používame lokálnu anestéziu.

PROCEDÚRA

20 - 30 min.

Nástup účinku

3 - 7 dní

OPAKOVANIE

6 - 12 mesiacov

Nadmerné potenie


Hyperhidróza je lekársky termín pre nadmerné potenie. Je to ochorenie, ktoré začína obvykle v mladosti. V prípade, že zostáva bez liečby, sprevádza postihnutého počas celého života. Keď je nadmerné potenie obmedzené na určité miesto, hovorí sa mu fokálna hyperhidróza. Tá postihuje typicky: podpazušie, dlane rúk, chodidlá a tvár a toto sú miesta kde pomôže botulotoxín.

DOPORUČENIE PO OŠETRENÍ


V deň ošetrenia nedoporučujeme pobyt v špinavom a prašnom prostredí (sauna, vlhké prostredie, kúpaliska). Nedoporučujeme kozmetickú masáž po dobu 2 týždňov.

CENNÍK PROCEDÚRY


MIESTO OŠETRENIA CENA
TVÁR Botulotoxin - odstránenie vrások
Podpazušie 350 € - 400 €
Dlane 350 € - 400 €
Plôšky nôh 350 € - 400 €

ČASTÉ OTÁZKY


Nie, po zákroku nie sú žiadne opuchy, len tzv. mikropapulky, ktoré vznikajú v mieste podania botulotoxínu. Trvajú väčšinou 10 – 15 minút a spontánne vymiznú.

Zákrok je takmer nebolestivý, pretože sa používajú jemné ihličky na vpichnutie botulotoxínu.

Pri aplikácii botulotoxínu používame jemné ihličky, no napriek tomu môžu vzniknúť drobné modrinky, ktoré zväčša vymiznú za 4-7 dní.

Aplikáciu opakujeme po 4 – 6 mesiacoch ale pri opakovaní sa interval trvania efektu predlžuje . Vtedy aplikácia môže byť aj 1 krát za 8 – 10 mesiacov.

MÁTE OTÁZKU?
NEVAHÁJTE NÁS KONTAKTOVAŤ,
RADI VÁM PORADÍME


KONTAKTOVAŤ