Fototerapia

Fototerapia pôsobí lokálne na koži imunomodulačne až imunosupresívne. Práve pre tieto účinky je fototerapia využívaná pri rôznych kožných ochoreniach ako je psoriáza, seborhoická dermatitída, atopický ekzém, akné, ložiskový a difúzny výpad vlasov, parapsoriaza, malígné kožné lymfómy, svrbivé ochorenia, strata pigmentu – vitiligo a iné.

MOŽNÉ MIESTA OŠETRENIA


PRIEBEH OŠETRENIA


Po vyčistení kože je pacient ožarovaný, spočiatku 3x do týždňa, následne udržiavacia dávka 1 až 2x týždenne s predlžovaním času expozície.

PROCEDÚRA

do 15 min

Fototerapeutický hrebeň TH-1E


Ide o fototerapiu UVB 311 nm (úzkopásmová, monochromatická), ktorá predstavuje v súčasnosti najmodernejší trend a najčastejšie využívaný druh fototerapie s dobrým bezpečnostným profilom aj v detskom veku. Medzi základné účinky tohto žiarenia patrí imunosupresia a imunomodulácia v miestach aplikácie, pričom ako vedľajší efekt nastáva tvorba erytému (začervenania), ktorý vzniká za niekoľko hodín po expozícii, maximum dosahuje za 12-24 hodín a odznie za niekoľko dní. V neskorších fázach prechádza erytém do tvorby pigmentácie, ktorá vzniká po 2-3 dňoch od aplikácie a pretrváva niekoľko dní až týždňov.

DOPORUČENIE PO OŠETRENÍ


Liečba fototerapiou UVB je kontraindikovaná pri výskyte akýchkoľvek kožných nádorov – malígneho melanómu alebo nemelanómových kožných nádorov (spinocelulárny a bazocelulárny karcinóm), syndróm dysplastických névov. Kontraindikáciou fototerapie sú ochorenia kože provokované slnkom tzv. fotodermatózy, pri užívaní liekov s fotosenzibilizujúcim účinkom a svetelných polymorfných erupciách. Nevyhnutná je ochrana zraku a niektorých častí tela počas ožarovania (napr. genitálu, krytie pigmentových névov pastou). Relatívnou kontraindikáciou je detský vek, deti do 3 rokov by sa nemali opaľovať, ani absolvovať fototerapiu.

CENNÍK PROCEDÚRY


TYP OŠETRENIA CENA
Fototerapeutický ožarovací prístroj TP 4 Jedno sedenie - 7 €
10 sedení - 60 €
Fototerapeuticky hreben TH-1E Jedno sedenie - 5 €
10 sedení - 40 €

MÁTE OTÁZKU?
NEVAHÁJTE NÁS KONTAKTOVAŤ,
RADI VÁM PORADÍME


KONTAKTOVAŤ