BOTULOTOXÍN odstránenie vrások

Botulotoxín je látka, ktorá v liekovej podobe uvoľnuje svalové kŕče. Botulotoxín preruší nervosvalové spojenie, a tým zabráni mimickému svalu v zmršťovaní. Botulotoxínom sa dá dosiahnuť korekcia a odstránenie mimických vrások a tvárových asymetrií.

MOŽNÉ MIESTA OŠETRENIA


PRIEBEH OŠETRENIA


Po vyčistení a dezinfekcii kože látku aplikujeme jemnými vpichmi do ošetrovanej oblasti s použitím najtenších ihiel. Ani v podpazuší nie je nutné znecitlivenie. Na záver oblasť vydezinfikujeme.

PROCEDÚRA

20 - 30 min.

Vrásky


Botulotoxín je látka, ktorá v liekovej podobe uvoľnuje svalové kŕče. Botulotoxín preruší nervosvalové spojenie, a tým zabráni mimickému svalu v zmršťovaní. Zmršťovanie svalov je hlavnou príčinou tvorby vrások. Botulotoxín takto pôsobí priamo na príčinu vzniku vrások. V korektívnej dermatológii sa injekčne aplikuje vo veľmi nízkych dávkach a to len do problémových častí tváre.

DOPORUČENIE PO OŠETRENÍ


4 hodiny sa nepredkláňať, nelíhať si, nedotýkať sa ošetrených oblastí, dôkladne precvičiť svaly liečených oblastí. Počas nasledujúcich dvoch dní sa neodporúča nadmerná fyzická záťaž. Počas 2 týždňov neabsolvovať kozmetické či masážne ošetrenia pleti.

CENNÍK PROCEDÚRY


MIESTO OŠETRENIA CENA
Medziobočie (glabella) - vrásky hnevu 100 €
Okolie očí 100 €
Čelo 100 €
Všetky tri oblasti 200 €
Vrásky na nose (vrásky stračej nôžky) 40 €
Horná pera 40 €
Vrásky na brade 40 €
Zoštíhlenie tváre (masseteri bočné části tváre) 100 €
Lifting sánky (dolná tretina tváre) 100 €
Krk 200 €

ČASTÉ OTÁZKY


Nie, po zákroku nie sú žiadne opuchy, len tzv. mikropapulky, ktoré vznikajú v mieste podania botulotoxínu. Trvajú väčšinou 10 – 15 minút a spontánne vymiznú.

Zákrok je takmer nebolestivý, pretože sa používajú jemné ihličky na vpichnutie botulotoxínu.

Pri aplikácii botulotoxínu používame jemné ihličky, no napriek tomu môžu vzniknúť drobné modrinky, ktoré zväčša vymiznú za 4-7 dní.

Aplikáciu opakujeme po 4 – 6 mesiacoch ale pri opakovaní sa interval trvania efektu predlžuje . Vtedy aplikácia môže byť aj 1 krát za 8 – 10 mesiacov.

MÁTE OTÁZKU?
NEVAHÁJTE NÁS KONTAKTOVAŤ,
RADI VÁM PORADÍME


KONTAKTOVAŤ